logodj2yicon2ficon2

Program 58. Đakovačkih vezova za nedjelju 7.7.2024.

Nedjelja, 07 Srpanj 2024 07:16

Program 58. Đakovačkih vezova za nedjelju  7. 7. 2024. godine pogledajte u nastavku.

  • 8:30 sati – Svečana povorka 58. Đakovačkih vezova

– folklorne skupine, svatovske zaprege i jahači – od Malog parka do Strossmayerova parka

  • 10:00 sati – Sveta misa – katedrala sv. Petra
  • 10:30 sat – Međunarodna smotra folklora – Strossmayerov park
  • 11:30 sati – Smotra folklora Hrvatske – Strossmayerov park
  • 15:00 sati – „Nagrada Državne ergele Đakovo i Lipik” – vožnja jednoprega i dvoprega – hipodrom Državne ergele Đakovo
  • 17:00 sati – Smotra folklora Slavonije, Baranje i zapadnog Srijema – Glazbeni program: Žitna Polja – “Šokački dvor” – dvorište Kuće Reichsmann
  • 20:00 sat – Slavonijo, zemljo plemenita

– glazbeno-scenski program:
Izbor za najbolje nošeno narodno ruho (djevojke, snaše i momci)
dodjela nagrada i zatvaranje 58. Đakovačkih vezova – Strossmayerov park

  • 21:00 sat – Glazbeni program: Dyaco, Vranac – pozornica iza crkve Svih svetih

Međunarodna smotra folklora

SKUD „Braće Banasˮ Josipovac Punitovački
Folklorna fondacija Rang, Ahmedabad, Gujarat, Indija
Tradicionalna umjetnička skupina Arc-en-ciel, Evolène, Švicarska
Ansambl za folklorne pjesme i plesove „Nikola Vapcarov” Sandanski, Republika Bugarska
KUD „Mokro” Široki Brijeg, BiH
Hrvatski tamburaši iz Milwaukeeja, Mukwonago, Milwaukee, SAD
Hrvatska folklorna grupa Gradišća „Poljanci” Vulkaprodrštof, Austrija
KUD „Croatia” i Hrvatska dječja škola iz Hrvatske katoličke župe sv. Ante u Los Angelesu, Los Angeles, Kalifornija SAD
Hrvatska folklorna skupina „Zagrebˮ Perth, Australija
Mladi tamburaši iz Clevelanda „Hrvatski ponos” Eastlake, Ohio, SAD
HKUD „Blaćaniˮ s Mostarskog blata, Biograci, Široki Brijeg, BiH
Ukrajinski plesni ansambl Rusalka, Winnipeg, Manitoba, Kanada
HKUD „Jareˮ Jare, Široki Brijeg, BiH
Udruženje Hrvatska čitaonica „Fischerˮ Surčin, Vojvodina, Srbija

Smotra folklora Hrvatske

KUD „Vesela Šokadijaˮ Koritna
Folklorno društvo „Kumpanijaˮ Vela Luka
KUD „Sesveteˮ Sesvete
Udruga građana Općine Primošten „Krčˮ Primošten
FD Otočac GPOU-a Otočac
KUD „Sveti Antunˮ Pokupska Dolina
Glazbeno društvo „Sokolˮ Buzet
KUD „Selište Kostajničkoˮ Selište Kostajničko
KUD „Pločeˮ Ploče
KUD „Seljačka slogaˮ Donja Dubrava
KUU „Ivan vitez Trnskiˮ Nova Rača
KUD „Mijo Stuparićˮ Velika Ludina
KUD „Zrinˮ Legrad

Smotra folklora Slavonije, Baranje i zapadnog Srijema

17:00 – 18:00

KUD „Vesela Šokadijaˮ Lapovci
KUD „Seljačka slogaˮ Špišić Bukovica
KUD „Seljačka slogaˮ Gradište
KUD „Tomislavˮ Sibinj
KUD „Kondrićaniˮ Kondrić
KUD „Mijat Stojanovićˮ Babina Greda

18:00 – 19:00

KUD „Šokadijaˮ Budrovci
KUD „Berdaˮ Brestovac
KUD „Šokadijaˮ Ivanovci, Marjančaci, Zelčin
KUD „Perkovčaniˮ Novi Perkovci
KUD „Fra Marijan Lanosovićˮ Orubica
KUD „ Šokadijaˮ Strizivojna